Muž denně chodil pěšky do práce 33 km, lidé mu poslali přes 5 milionů korun

James Robertson

Každý pracovní den je pro šestapadesátiletého Jamesa Robertsona z Detroitu dost náročný. Chodí totiž pěšky do práce, která je 33 kilometrů vzdálená od jeho bytu. Dobře, není to přesných 33 kilometrů, necelé 3 kilometry se sveze autobusem, ale poté stanice končí a James zbylých 30 kilometrů musí pěšky. Cesta do práce mu trvá přibližně 4 hodiny, ale vždycky je přesný jak hodinky a v práci je vždy včas. Po práci ho čeká avšak to samé, další 4 hodiny domů. James pracuje za minimální mzdu, a proto si nemůže dovolit vlastnit svůj automobil. Robertson opouští svůj byt v 8:30 ráno, aby na 14:00 už byl v pořádku v práci končí v 10 hodin večer a domů přichází okolo 3 ráno.

„James dodržuje perfektní docházku. Měl by být vzorem pro ostatní“, řekl Todd Wilson, ředitel závodu.

Vysokoškolský student Evan Leedy se o příběhu Jamese doslechl a řekl si, že to takhle nenechá. Na stránce GoFundMe mu založil 1. února účet s cílem vybrat 5.000 $, aby měl James na cesty autobusem a taxi. Ovšem po založení účtu už za dva dny bylo vybráno přes 5 milionů korun. Dokonce i automobilky Honda nebo Chevrolet nabídly svou pomoc, darování automobilu.

Je to neuvěřitelný příběh. Leedy doufá, že vybrané peníze pomohou Robertsonovi zlepšit a zjednodušit jeho dosavadní život.

Napište komentář